Jeneratör Blog - İzmit Güç Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Jeneratöre Neden Yatırım Yapmalısınız?

Yayınlayan İzmit Güç Sistemleri içinde Jeneratör Yatırımı · 30/1/2018 00:50:00
Jeneratöre Neden Yatırım Yapmalısınız?

Günümüz şartarında elektrik, hayatımızın akışı için elzem bir ihtiyaç haline gelmiştir. Günlük faaliyetlerimizi daha kolay ve daha hızlı yerine getirmeye yardımcı olmaktadır. İnsanoğlu, eski tarihlerde günlük işlerini güneşin doğuşu ve batışı arasındaki zaman diliminde yapmaktaydı ve bu durumdan dolayı kısıtlı bir zaman aralığına sahipti. Günümüz teknolojileri sayesinde, artık gece karanlığını bile gün ışığı gibi olmasını sağlayan aydınlatma cihazları geliştirildi. Bu sayede çalışma süreleri arttı ve üretkenlik arttı. Fakat bunun sağlanabilmesi için elektrik en büyük ihtiyaç olmuştur.


Şebeke enerjisinin kullanıldığı günümüzde, elektrik kesintisinin olması durumunda ciddi anlamda maddi kayıplar yaşanabilmektedir. Kesinti süresi ne kadar kısa olursa olsun, gerek imalat gerekse hizmet sektöründe büyük miktarda zarara yol açmaktadır. İmalat hattındaki makinaların durması ile üretim kapasitesinde azalmalar meydana gelecektir. Cihazların tekrar aktif hale gelmesi için belirli bir süre daha bekleneceğinden kayıp miktarı artacaktır. Aynı durum hizmet sektörü içinde geçerlidir. Müşteri kaybı, ürün zaiyatı vb. kayıpların olmasına yol açacaktır ve bu kayıplar maddi anlamda işletmeyi zarara sokacaktır.

Bu durumları gözönünde bulundurarak, her işletmenin bu kesintilere karşı önlemlerini alması gerekmektedir. Bunun için en iyi önlem, hazır durumda bekleyen stand by bir jeneratör tesis edilmesidir. Bu durumda beklenmeyen elektrik kesintilerine karşı en iyi önlem alınmış olacaktır.

Kısaca özetlemek gerekirse; jeneratörler, beklenmeyen elektrik kesintilerine karşı en iyi sigortadır. 

Jeneratörünüzün Yakıt Tüketimi Ve Yakıt Tankı Kapasitesi

Yayınlayan İzmit Güç Sistemleri içinde Jeneratör Özellikleri · 29/1/2018 01:48:00

Sizin İçin En Uygun Jeneratör Hangisi?

Yayınlayan İzmit Güç Sistemleri içinde Jeneatör Seçimi · 29/1/2018 00:26:00

Jeneratör Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Yayınlayan İzmit Güç Sistemleri içinde Jeneatör Seçimi · 28/1/2018 21:26:00

Jeneratör Nedir?

Yayınlayan İzmit Güç Sistemleri içinde Jeneratör Tarihi · 26/1/2018 19:07:00
İçeriğe dön | Ana menüye dön