Jeneratör Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar - Jeneratör Blog - İzmit Güç Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Jeneratör Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Yayınlayan İzmit Güç Sistemleri içinde Jeneatör Seçimi · 28/1/2018 21:26:00
JENERATÖR SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER


Jeneratör setinin uzun yıllar sorunsuz hizmet verebilmesi için yer seçimi ve kurulumun doğru yapılması gereklidir. Detaylı bilgi için her aşamada İzmit Güç Sistemleri'ne başvurabilirsiniz.
 
* Yer Seçimi: Öncelikle jeneratörü nereye yerleştirmek istediğinize karar vermelisiniz. Kapalı bir ortama yerleştirilecekse özellikle havalandırma ve egzoz uzatmasına dikkat edilmelidir. Dış ortama yerleştirilecekse kabin ve platform konularına dikkat edilmelidir. 

* Zemin: Düz, su birikmeyecek şekilde olmalıdır. Bir platform yapılarak güvenli bir yükseklik oluşturulabilir. Ayrıca dış ortamdaki jeneratör üzerine koruyucu bir sundurma yapmakta fayda vardır. 

* Havalandırma: Alternatörden, motordan ve radyatördeki motor soğutma suyundan yayılan ısıyı motor ile radyatör arasına monteli itici bir fan vasıtasıyla sistemden uzaklaştırmak için yeterli havalandırmaya sahip bir odaya veya alana yerleştirilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda taze hava girişi sağlanmalıdır. 

* Yakıt Sistemi: Yakıtın sürekli ve temiz olarak sağlanması gereklidir. Manuel veya otomatik dolum yapılabilir. 

* Egzoz Sistemi: Motor egzozundan çıkan sesin azaltılması ve zehirli gazın güvenli bir şekilde atmosfere atılması sağlanmalıdır. 

* Elektrik Sistemi: Tüm elektrik bağlantıları verilen şemalara ve genel kurallara uygun olarak yapılmalıdır.İçeriğe dön | Ana menüye dön