Jeneratör Özellikleri - Jeneratör Blog - İzmit Güç Sistemleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Jeneratörünüzün Yakıt Tüketimi Ve Yakıt Tankı Kapasitesi

Yayınlayan İzmit Güç Sistemleri içinde Jeneratör Özellikleri · 29/1/2018 01:48:00
Jeneratörünüzün Yakıt Tüketimi Ve Yakıt Tankı Kapasitesi

Bir jeneratör alırken, yakıt tüketimini bilmeniz çok önemlidir. Hiç kimse sürekli yakıt deposunu doldurmak istemeyecektir. Üreticilerin hazırlamış olduğu jeneratör broşürlerinde, bu değerler muhakkak yer almalıdır. Aksi takdirde üretici ya da satıcıdan bu bilgiyi muhakkak isteyiniz. 

Jeneratör broşüründe, çeşitli yük yüzdelerinde lt/h cinsinden tüketim değerleri yer almaktadır. Satışını yaptığımız jeneratörlerin yakıt tüketimlerinin gösterildiği broşülere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.Dünya standartlarında jeneratör deposunun tam dolu olması durumunda çalışabileceği süre miktarı (tam yük altında) 8 saattir. Farklı yükler altında, yakıt tüketimi farklılıklar göstereceğinden jeneratörün çalışma süresi artacaktır.

Farklı firmaların ürünlerinde yakıt tankı hesabı, maliyetlerin düşürülmesi amacıyla düşük kapasiteli tercih edilmektedir. Jeneratörler için uygun kapasite, tam yükte 8 saat süre ile jeneratörün çalışabilmesidir. Bu konuda daha seçici olmanızda ve jeneratör karşılaştırmasını bu konuyu dikkate alarak yapmanızı tavsiye ederiz.İçeriğe dön | Ana menüye dön